Müstakil konut sahibi olmanın en kolay ve hızlı yolu konteyner evdir. Üstelik güvenli, uzun ömürlü, dilediğiniz yerde aynı gün oturuma hazırdır. Tam deprem güvenliğindeki yeni nesil konteyner evler, her türlü iklim koşulunda size mutluluk verecek ve yaşam konforunuzu yükseltecektir.

Konteyner Ev Modelleri

Farklı beklentilere özel yeni tasarımlar arasında konteyner ev modelleri bulunmaktadır. 1+1 konteyner ev modelleri, en çok ilgi gören konut tipleri arasındadır. Standart ev tiplerinden 2+1 konteyner modellerinden lüks konteyner ev modellerine kadar yeni konut tasarılarını sizin için derledik.

2+1 Konteyner Ev 42 m²

Müstakil konut beklentilerine özel tasarlanan 2+1 konteyner, maksimum genişlikte ferah iç mekan sunumuna sahiptir. Günlük yaşamın vazgeçilmezi verandaya bu modelin planında girişte yer verilmiştir. Geniş salonu ve iki ayrı yatak odasıyla müstakil evden tüm beklentiniz 42 konteyner ev modelinde karşılanmaktadır.

1+1 Konteyner Ev Modelleri

1+1 konteyner ev modelinde standart tasarımda 21 ve 35 m² olmak üzere iki ayrı konut tipi bulunmaktadır. Özel tasarımlarda ünite birleşimiyle metrajlar yükseltilebilmektedir. Duvardan çatıya çelik taşıyıcı sistemlerle donatılı konut modeli, tek katlı çelik evler arasında en ekonomik modeli oluşturmaktadır.

1+1 Konteyner Ev 21 m² Modeli

İki ayrı oda, mutfak alanı, duş ve tuvalet kabinin yer aldığı 21 m² konteyner ev modeli, fabrika tam üretimli olarak sevk edilmektedir. Konulduğu yerde aynı gün kullanıma hazır hale gelmektedir. Minimal yaşam arzusunu gerçekleştirebilmek için en iyi konut modelleri arasında yer almaktadır.

35 m² 1+1 Konteyner Ev Modeli

35 m² verandalı 1+1 konteyner ev modeli, doğa ile iç içe yaşam arzusunu gerçekleştirmek isteyenlere özeldir.

2 Katlı Konteyner Ev Modelleri

Ünitelerin birleşimi ve üst üste bağlantılanmasıyla iki katlı konteyner ev modelleri geliştirilebilmektedir. 2 katlı konteyner ev tasarımında 1+1, 2+1 ve 3+1 daire tiplerinde konutlar üretilmektedir. Çift katlı çelik evler ile kıyaslandığında bu konteyner modeli, en avantajlı fiyat ekonomisiyle öne çıkmaktadır.

Tekerlekli Konteyner Ev Modeli

Tine House olarak da isimlendirilen tekerlekli konteyner ev, yapı ruhsat izni gerektirmeyen bir konut modelidir. Çelik konstrüksiyon kategorisinde olup mobil taşınabilir özelliğiyle öne çıkar. Çoğunlukla 1+0 konut tipinde tasarlanıp üretilmektedir. Taşınabilir konteyner ev modellerinde 1+1 planda konut tipleri de bulunmaktadır.

Lüks Konteyner Ev Modeli

Uzun ömürlü sandviç panel duvar ve çatı sistemine sahip yapılar, ekstra mimari tasarım konseptleriyle lüks konteyner ev tarzına getirilebilmektedir. Lüks konteyner ev modeliyle villa konut beklentileri en iyi şekilde karşılanabilmektedir. Konteyner ev modelleri ve fiyatları incelendiğinde, bu modelle lüks konut bütçesinden en iyi tasarruf kazanımı gerçekleştirilebilecektir.

Hazır Konteyner Ev Modelleri

Üretimi elektrik ve su tesisat uygulamalarına kadar her detayıyla modern tesislerde üretilen hazır konteyner ev modelleri, konut sahibi olmayı kolaylaştırmaktadır. Hazır üretimler, kamyon, tır başta olmak üzere nakliye standartlarında istenilen her yere taşınabilmektedir. 21, 27 ve 36 m² konteyner evler, araçtan indirilerek yerine konulduğunda kullanıma hazır hale gelmektedir. 35 ve 42 m² hazır konteyner ev modelleri ise ünite birleşimi ve ekstra çatı uygulamaları sahada aynı gün içerisinde tamamlanarak oturuma sunulmaktadır. Tüm modellerde hazır uygulamalı elektrik ve su tesisatlarını merkezi şebekeye bağlamanız yeterli olmaktadır.

Konteyner Ev Fiyatları

Fabrika hazır üretim avantajları, konteyner ev fiyatlarına en iyi bütçe avantajı olarak yansımaktadır. Çok alternatifli hazır konut tasarım avantajı, ev tipi konteyner fiyatları içerisinde proje maliyetini sıfırlamaktadır.

En iyi yapı güvenliğindeki tasarımlar, modern tesislerde modern konut modeli olarak şekillenmektedir. Çelik taşıyıcılardan sandviç panel yalıtımlı duvar ve çatı sistemine, elektrik ve su tesisatları armatürlerine kadar hazır üretilmektedir. Proje hazırlık ve işçilik uygulamalarını geride bırakan yenilikçi sistem konteyner ev modelleri ve fiyatlarına kazanç olarak yansımaktadır.

Sandviç panel sistem duvar ve çatı, çift camlı pencere, özel panel kapı sistemi ile yüksek yalıtım bu evlerde bulunmaktadır. Yüksek yalıtımın getirdiği tasarrufla konteyner ev fiyatları, uzun yıllar kullanıldıkça kazandırmaktadır.

1+1 Konteyner Fiyatları

1+1 konteyner ev fiyatı 91.495 TL. Duvarından çatıya sandviç sisteminin kazandırdığı iklimlendirme tasarrufu ve uzun ömürlü kullanım avantajlarıyla konteyner ev fiyatları 2023 listesinden önerilmiştir.

1+1 Konteyner Ev Fiyatları

1+1 konteyner ev fiyatı 153.125 TL. 35 m² saha kurulumu dahi fiyat olup konteyner ev fiyatları 2023 listesinden alınmıştır.

2+1 Konteyner Ev Fiyatları

2+1 konteyner ev fiyatı 212.175 TL. Konteyner fiyatları İstanbul bölgesine ait olup 2023 listesinden önerilmiştir. 42 m² verandalı planıyla müstakil konutta en ergonomik konut tipini oluşturmaktadır. İki artı bir konteyner fiyatları arasında çok ekonomik maliyetiyle öne çıkmaktadır.

3+1 Konteyner Ev Fiyatları

3+1 konteyner ev fiyatı 483.225 TL. Öneri fiyat, konteyner ev fiyatları 2023 listesinden alınmış olup konut tipi 84 m²’dir.

Lüks Konteyner Ev Fiyatları

Standart plandaki yapıların dışında lüks konteyner evler, özel projeye göre maliyetti şekillenmektedir. Lüks konteyner ev fiyatları 7.500 TL / m² maliyetten başlamaktadır. Sıklıkla merak edilen bir konu da 2.el konteyner ev fiyatları. Modern tesislerde hazır üretim konut maliyetine avantajlarla yansıdığını tekrar vurgulayalım. İkinci el konteyner ev fiyatları arayışı yerine, kaliteli üretim yapan lider markaların fiyatlarını tercih etmenizi öneririz. 2.el konteyner ev fiyatları İzmir, Bursa ve Antalya satış ofislerimize gelerek 2+1 sahibinden fiyat avantajı fırsatlarını kaçırmayın.

Konteyner Ev Örnekleri

Önereceğimiz üç ayrı konteyner ev örneğini değerlendirerek hayalinizdeki yeni evinize hiç zaman kaybetmeden hemen sahip olabilirsiniz. Konteyner ev tasarımları konut geliştirmede uzman ekibimizle gerçekleştirilmektedir. En kullanışlı plan ve en iyi konteyner içi ergonomisine sahiptir.

1+1 Konteyner Ev 21 m²

Hazır ev konteyner sunumuyla öne çıkan 1+1 21 m² ev tipi, en iyi plan yerleşimine sahiptir. 2 ayrı oda, tuvalet ve duş kabini ile mutfak alanına konteyner ev planı içerisinde en iyi kullanım ergonomisinde yer verilmiştir.

1+1 Konteyner Ev 27 m²

3x9 ölçüsüyle hazır konsept 1+1 konut tipinde 21 m²’nin üzerindeki beklentilere özel tasarlanmıştır. 27 konteyner ev, Ankara ilimizin köylerinde en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

1+1 Konteyner Ev 36 m²

Fabrika kullanıma hazır üretimli olup tek araçlar Türkiye’nin her yerine taşınabilen kullanışlı konteyner ev planına sahip konut tipidir.

1+1 Konteyner Ev 35 m² Verandalı Konut Örneği

21 m² ünite ön cephesi ekstra çatı kaplamasıyla fonksiyonel kullanımda verandaya dönüştürülmüş ev tipi konteyner modelidir. Tek tırla Türkiye’nin en ücra yerleşim alanlarına bile taşınabilmektedir. Uzman montaj ekibimizle aynı gün kurulumla oturuma hazır hale getirilmektedir.

2+1 Konteyner Ev 42 m² Konut Örneği

42 m² konut konteyner prefabrik ev konseptinin en iyi örnek modelidir. Müstakil konutta en iyi konfor sunumuyla öne çıkar. Verandanın da plana dahil edilmesi, dış mekan keyfini artırır ve yaşam alanını genişletir.

1+0 Tekerlekli Konteyner Ev

Tekerlekli konteyner ev minimal yaşam arzusuna özel geliştirilmiş. Tine House olarak isimlendirilmektedir. 1+0 ve 1+1 planda tekerlekli sistemlere entegre edilerek karayolunda mobil sistemle taşınabilmektedir.

Neden Konteyner Ev?

Konteyner evleri tercih etmek için çok sayıda neden var. Yüksek yapı güvenliği, aynı gün oturuma hazır sistem, uzun ömür, enerji tasarrufu konteyner evleri tercih etmek için önemli nedenlerden bazıları.

Konteyner Evlerin Enleri

 • En Güvenli Konut Modeli Konteyner Ev
 • Deprem İçin En Güvenlisi Konteyner Ev
 • En Uzun Ömür Konteyner Evlerde
 • En İyi Yaşam Konforu Konteyner Evlerde
 • Tabiata Yakın Olmanın En Doğal Hali Konteyner Evlerde
 • En Yüksek Yalıtım Konteyner Evlerde
 • Soğuk Kış Gecelerinin En Sıcak Evi Konteyner
 • Boğucu Sıcak Yaz Aylarının En Serin Evi Konteyner Ev
 • En Hızlı Hazır Olan Konut Modeli Konteyner Ev. Aynı Gün Oturumunuza Haziran
 • En Ekonomik Bütçeli Konut Modeli Konteyner Ev
 • Tam Dönüşüm En Çevre Dostu Konteyner Evlerde

Konteyner Ev Sık Sorulan Sorular

Konteyner evlerin enerji verimliliği nasıldır?

Duvardan çatıya yüksek yalıtımlı sandviç panellerle kaplı konteyner ev enerji verimliliği en yüksek konut modelleri arasındadır. Çift camlı tam kapama sağlayan PVC pencere ve özel panel kapı enerji tasarrufuna ekstra katkı sağlar.

Konteyner evlerde ısı yalıtımı nasıl sağlanır?

Konteyner ev duvarlarında yüksek izolasyonlu 50 mm kalınlıkta sandviç panel kullanılır. Çatı sisteminde 125 mm kente sistemli yalıtımlı sandviç panel vardır. Pencereleri çift camlı olup tam kapama sağlayan boydan boya ispanyolet kilit sistemi kullanılmaktadır. Özel yalıtımlı yapıya özgü panel kapı yalıtımı bütünler. Konteyner ev yüzde 60’a varan ısı tasarrufuyla bütçelere kazandırır.

Konteyner evlerin ömrü ne kadardır?

Konteyner evlerin ömrü 30 ila 50 yıl arasında değişmektedir. Yapı ömründe kullanıcı davranışları etken olmaktadır.

Konteyner evlerde su ve elektrik tesisatı nasıl döşenir?

Konut modeline özel projelendirilen konteyner evlerde su ve elektrik tesisatı kalite kontrol sistemi altında uygulanır. Konteyner ev elektrik ve su tesisatları sıva üstü olarak ilerletilir. Elektrik sigorta kutusu iç bölümde ana kapı girişi üzerindedir. Sigorta kutusunda toplanan elektrik yapı arkasındaki ana akım buatından aldığı enerjiyi güvenli bir şekilde yapı içerisine iletir. Sıhhi ve atık su tesisatları boruları çekilmiş, armatürleri montajlanmış olarak merkezi şebeke bağlantısı için yapı arkasına çıkartılmaktadır.

Konteyner ev yapımı sırasında hangi zorluklarla karşılaşılabilir?

Konteyner ev yapımı projeli olarak modern tesislerde bant sisteminde üretilir. Üretim kalite kontrol denetimine tabi olduğundan oldukça kolay ilerler. Yüksek güvenli konteyner ev yapımı bant sisteminde hiçbir zorlukla karşılaşılmadan çok kolay üretilir. Banda karkas olarak giren yapı bant sonunda konteyner ev olarak çıkar. Kalite kontrol onayı sonrası kullanım yerlerine sevk edilir.

Konteyner evlerin deprem ve diğer doğal afetlere dayanıklılığı nasıldır?

Konteyner ev deprem afeti için en güvenli konut modelidir. Afet derecesinde rüzgara maruz kalan bölgelerde konteyner ev zemine sabitlendiğinde tam güvenli hale gelir. Konteyner ev afet güvenliği nedeniyle afet sonrası konutları olarak tercih edilmektedir.

Konteyner evlerde kullanılan iç mekan tasarımı ve malzemeleri nelerdir?

Konteyner ev iç tasarım ve eşyaları açısından diğer konutlardan farksızdır. Konut büyüklüğüne uygun mobilya seçimini zevkinize göre yapabilirsiniz. Yatak odası, oturma odası, yemek odası ve çocuk odası oluşturabilirsiniz. Duvarlara tablo asabilir, pencerelere perdeler takabilirsiniz.

Konteyner evlerin mobilite avantajları ve sınırlılıkları nelerdir?

Konteyner ev mobil taşınabilir özelliğe sahiptir. İstendiğinde mevcut kullanım yerinden farklı mekanlara taşınarak kullanıma sunulabilir. Bunun yanı sıra sabit bir zemine konulan konteyner evin mobilite zemin yani hareketli zemin özelliği de vardır. Konteyner ev zemininde belirli aralıklarla metal konstrüksiyonlar kullanılmıştır. Bu aralıklar fazla bırakıldığında konteyner mobilitesi artmaktadır. Bunun için zemin mobilitesi en düşük konteyner ev için evinizi güvenilir markalardan almanızı öneririz. Konteyner ev sahibinden aramalarınızı güvenilir markalara yöneltiniz. Güvenilir markalar zemin profilini daha sık aralıklarla döşeyerek konteyner ev zemin mobilitesini en aza indirmektedir. Konteyner ev mobilite sınırlaması zemin karkası kaynaklıdır. Eşya seçimini buna göre yapmanız hareketi sorunsuz hale getirecektir.

Konteyner evlerin çevresel etkisi ve sürdürülebilirlik özellikleri nelerdir?

Tam dönüşümlü malzeme kullanımıyla üretilen konteyner ev çevre dostu konut modelidir. Bir başka ifadeyle konteyner ev sürdürülebilir çevre politikalarına en uygun yapı tercihidir.

Konteyner evler hangi malzemelerden yapılmaktadır?

 • Konteyner Evlerin ana taşıyıcı sisteminde yüksek mukavemetli özel boyalı uzun ömürlü metaller kullanılır.
 • Konteyner evin duvar ve çatı sisteminde yüksek izolasyonlu sandviç paneller tercih edilmiştir.
 • Pencerelerinde çift camlı tam papama sağlayan ispanyolet kilitli PVC pencere kullanılmaktadır.
 • Konteyner ev ana kapısı yapıya özgü özel sac panel kapıdır. İç oda kapıları Amerikan panel kapıdır.
 • Tuvalet ünitesi ve lavabo gibi vitrifiye malzemeleriyle musluk, batarya gibi armatürler en iyi kalitede üretimlerden seçilerek kullanılmıştır.
 • Elektrik kablo, bağlantı ekipmanları, piriz, anahtar ve aydınlatma armatürleri en iyi kalitede malzemelerden tercih edilmiştir.

Konteyner evler kaç odalı ve hangi boyutlarda olabilir?

Standart konteyner evler 1+0, 1+1 ve 2+1 daire tipi plan alternatiflerde üretilmektedir. Bununla özel projede birlikte birleşimli konteyner ev sistemiyle 3+1, 4+1 ve üzeri planlarda üretim yapılabilmektedir. Standart konteyner ev boyutları 3x7, 3x9, 3x12, 6x7 (42 m2 birleşimli) metre ölçüleridir. Konteyner ev standart m2 üretimleri ise 21, 27, 35, 36 ve 42 metrekarlerdir.

Konteyner evlerin maliyeti ne kadardır?

Ekim 2023 maliyetlerine göre konteyner ev m2 fiyatı 4.500 TL ile 5.500 TL arasında değişmektedir.

Konteyner evlerin fiyatlarını neler etkiler?

 • Üretimin kaynaksız cıvata somunlu sisteme göre yapılması
 • Duvar panellerinde sandviç panel yalıtımlı sistem kullanılması
 • Çatı sisteminde yüksek izolasyonlu sandviç panellerin kullanılması
 • Metal taşıyıcı sistem sac kalınlığı
 • Zeminde kullanılan karkas sayısı ve aralığı
 • Zemin mineflo kalınlığı
 • Elektrik ve su tesisat malzeme kalitesi ve uygulama kalite standardı
 • Satış sonrası servis hizmetinin bulunup bulunmaması

Konteyner evlerin yasal düzenlemelere uyumu nasıldır?

Konteyner evler konut amaçlı kullanılmakta olup ruhsat ve iskan izinlerine tabidir. Bu nedenle sabit kullanılacak konteyner evlerin imara açık arsalar üzerine kurulması gerekir. Bağ, bahçe, tarım evi gibi amaçlar için kullanılacak konteyner evlerle ilgili bağlı belediye ve İl Özel İdaresinden bilgi almanızı öneririz. Tekerlekli konteyner evler için yapı ruhsatı aranmamaktadır. Tine houseler karayolları tekerlekli araçlar taşımacılık ruhsatına tabidir.

Konteyner evlerin bakımı nasıl yapılır ve ne tür bakım gerektirir?

Modern üretimli konteyner evler uzun yıllar bakım ihtiyacı duymadan güvenle kullanılır. Uzun yıllar boyunca kullanımda iç ve dış boyada aşınmalar meydana gelirse tekrar boyanabilir. Olası su tesisat arızalarında vinç desteğiyle bakım yapılabilir. Kapı ve pencere ayarları diğer konutlardaki ile aynı olup bozulan ayarlar yeniden yapılabilir. Konteyner ev iç ve dış yüzey temizliği çok pratiktir. Su bazlı temizleyiciler rahatlıkla kullanılabilir.

Konteyner evler hangi iklim koşullarına uygun olarak tasarlanabilir?

Konteyner ev standart olarak Türkiye 3. İklim bölgesi özelliklerine göre üretilmektedir. Özel üretimler için kullanacağınız bölgenin iklim özelliklerini müşteri temsilcinizle paylaşmanızı öneririz.